Достапни линкови

logo-print

Обама со говор за политиката кон Блискиот Исток


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама денеска треба да одржи говор за неговата политика кон Блискиот Исток со акцент на политичките пресврти во арапскиот свет. Се очекува, Обама да повика на обнова на израелско-палестинските мировни преговори и остро да ја критикува Сирија за крвавото задушување на протестите.
XS
SM
MD
LG