Достапни линкови

logo-print

Пронајден мртов затвореник во Гвантанамо


Затворот во Гвантанамо

Затворот во Гвантанамо

Американската армија соопшти дека еден авганистански затвореник во Гвантанамо бил пронајден мртов. Армијата верува дека се работи за самоубиство. Ова е осми затвореник што умре во Гвантанамо, откако САД почна да ги затвора осомничените терористи во морнаричката база во Куба во 2002 година.
XS
SM
MD
LG