Достапни линкови

logo-print

Москва протера израелски дипломат поради шпионажа


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров на средба во Москва пред два месеци.

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров на средба во Москва пред два месеци.

Израел соопшти дека Русија го протерала нивното воено аташе од израелската амбасада во Москва, поради наводи за шпионажа. Израелското Министерство за одбрана соопшти дека ваквите обвинувања се неосновани. Русија го протерала аташето, но не го обвинила поради дипломатскиот имунитет.
XS
SM
MD
LG