Достапни линкови

logo-print

Талибанците демантираат дека преговараат со САД


од последните напади на талибанските милитанти во Авганистан

од последните напади на талибанските милитанти во Авганистан

Талибанциде демантираа дека одржуваат директни разговори со Соединетите американски држави во Авганистан. Портпарол на милитантите ги нарече информациите „неосновани гласини“. Во вторникот весникот „Вашингтон Пост“ и други медиуми јавија дека американските власти почнале директни преговори со Талибанците. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон одби да ги коментира извештаите.
XS
SM
MD
LG