Достапни линкови

logo-print

Иран ја ослободи новинарката на Ал Џезира


Новинарката на Ал Џезира Дороти Парваз

Новинарката на Ал Џезира Дороти Парваз

Новинарката на Ал Џезира Дороти Парваз била ослободена од иранските власти и се вратила во Доха. Парваз која има канадско, американско и иранско државјанство била водена за исчезната откако во минатиот месец пристигнала во Сирија за да ги следи тамошните протести. Сириските власти потоа соопштија дека таа била екстрадирана во Иран, бидејќи имала ирански пасош.
XS
SM
MD
LG