Достапни линкови

logo-print

НАТО демантира дека либиските сили погодиле воен брод


НАТО ги демантира извештаите дека либијските сили погодиле еден од воените бродови на Алијансата во близина на брегот кај градот Мисрата. НАТО соопшти дека извештаите на либиската државна телевизија биле целосно измислени. Претходно, агенциите јавија дека најмалку седум луѓе биле убиени во борбите меѓу бунтовничките и владините сили во Мисрата, кој сега бил под контрола на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG