Достапни линкови

logo-print

Напад на бомбаш самоубиец во Казахстан


Најмалку двајца се повредени во напад на бомбаш самоубиец во штабот на безбедносната служба во градот Актобе во северозападот на Казахстан. Од канцеларијата на јавниот обвинител тврдат дека не станува збор за терористички акт. Бомбашот е идентификуван како 25 годишен припадник на криминална група кои бил осомничен и за други злодела.
XS
SM
MD
LG