Достапни линкови

logo-print

Лавров се сретна со претставници на либијската влада


Сергеј Лавров

Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров им порачал на претставници на либијската влада да престанат со употреба на сила против цивили и да се придржуваат кон резолуцијата на Обединетите нации. „Го покренавме прашањето за потребата либијското лидерство јасно да ги каже своите намери и да почне со целосна имплементација на резулуцијата на Советот за безбедност на Обединетите нации – во резолуцијата се бара прекин на насилството врз цивили“ рече Лавров по средбата.
XS
SM
MD
LG