Достапни линкови

logo-print

Семејството Мубарак ќе ги врати парите


Сузана Мубарак

Сузана Мубарак

Сопругата на соборениот египетски претседател Хусни Мубарак, Сузана, вети дека сите нејзини сметки ќе ги префрли на државата, со цел да ги избегне обвинувањата за корупција. Мубарак и неговата сопруга се обвинети за енормно збогатување за време на 30 годишното владеење на Мубарак, кој пак се соочува со обинение и за убиства на анти-владини демонстранти. И Мубарак и неговата сопруга СУзана се во затвор во болница во Шарм Ел Шеик.
XS
SM
MD
LG