Достапни линкови

logo-print

Делегација на ПССЕ во посета на Македонија


Петчлена делегација на Парламентарното Собрание на Советот на Европа денеска ќе дојде во дводневна предизборна мисија во Македонија. Делегацијата ќе ја предводи пратеникот од Монако, Жан-Шарл Гардето од групата на Народните партии. Делегацијата ќе се сретне со претставници на власта и на политичките партии, како и со претседателот на ДИК, со шефот на мисијата на ОБСЕ и со претставници на граѓанското општество, медиумите и дипломатската заедница.
XS
SM
MD
LG