Достапни линкови

logo-print

САД против глобалниот компјутерски криминал


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Администрацијата на американскиот претседател Барак Обама ги претстави своите планови за поголема безбедност на интернет. Државниот секретар Хилари Клинтон изјави дека САД ќе соработуваат со други земји за да се задржи отворениот извор на информации на интернет.
Планот на Белата куќа е да им помогне на меѓународните лидери кои се борат со глобалниот компјутерски криминал, како и да бидат поставени насоки за надзор на интернетот.
XS
SM
MD
LG