Достапни линкови

logo-print

Претставници на либиската влада во посета на Москва


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Претставници на либискиот лидер Моамер Гадафи денеска треба да пристигнат во Москва, каде ќе разговараат со руските власти, меѓу кои и министерот за надворешни рабори Сергеј Лавров. Делегацијата е во посета на Русија ден по објавата на обвинителот на меѓународниот кривичен суд, Луси Морено Окампо дека ќе покрене барање за апсење на Гадафи.
XS
SM
MD
LG