Достапни линкови

logo-print

Четворица војници на НАТО загинаа во Авганистан


Четворица припадници на НАТО загинале во експлозија во југот на Авганистан, соопштија од Алијансата. За сега нема дополнителни детали за настанот. Светската организација вообичаено не ги соопштува националностите на загинатите војници, потврда која обично пристига од авганистанските власти.
XS
SM
MD
LG