Достапни линкови

logo-print

Блокиран центарот на Лондон поради закана за бомба


Британската полиција потврди дека го затворила центарот на Лондон поради закана за бомба од Ирските републикански парамилитанти денеска. Инцидентот се случува пред историската посета на кралицата Елизабета втора во Ирска. Станува збор за прва посета на британски монарх во Ирска откако земјата прогласи независност од Велика Британија.
XS
SM
MD
LG