Достапни линкови

logo-print

Почина кенискиот олимписки шампион Ванџири


Кенискиот олимписки шампион во маратон Семи Ванџири почина по падот од вториот спрат во неговиот дом во Наихуруру. Според полицијата, 24 годишниот Ванџири паднал по расправијата со сопругата и сега се истражува како дошло до падот.
Ванџири беше првиот кениец кој доби златен медал за Кенија во маратон на игрите во Пекинг во 2008 година.
XS
SM
MD
LG