Достапни линкови

logo-print

Во Гватемала убиени 27 лица


Телата на најмалку 27 лица, повеќето од нив обезглавени, се најдени на еден ранч во северниот дел на Гватемала, познат по многуте нарко картели. Претставник на полицијата изјави дека убиствата се најверојатно поврзани со борбата меѓу ривалските нарко картели за контрола врз тој регион. Северниот дел на Гватемала е важна транзитна линија за криумчарењето на наркотици од Јужна Америка во САД.
XS
SM
MD
LG