Достапни линкови

logo-print

Финска светски првак во хокеј на мраз


Хокејарите на Финска по втор пат во историјата ја освоија титулата светски првак, откако во финалето на Светското првенство во Братислава, ја победија Шведска со 6:1. Пет гола Финците постигнаа во последната третина.
Бронзата ја освои Чешка, која во мечот за третото место ја совлада Русија со 7:4.
XS
SM
MD
LG