Достапни линкови

logo-print

Чесите освоија бронза на Светското првенство во хокеј на мраз


Хокеарската репрезентација на Чешка го освои третото место на 75-то Светско првенство во хокеј на мраз, кое се одржува во словачкиот главен град Братислава, откако попладнево ја победи Русија со 7:4. Чесите, кои се актуелни светски прваци, годинава ќе мораат да се задоволат со третото место откако по седум победи на турнирот, во полуфиналето не успеаја да ја совладаат репрезентацијата на Шведска.
XS
SM
MD
LG