Достапни линкови

logo-print

Уапсен првиот човек на ММФ


Доминик Штраус Кан

Доминик Штраус Кан

Шефот на меѓународниот монетарен фонд Доминик Штраус Кан беше уапсен во Њујорк денеска под обвиненија за сексуален напад на собарка во хотел, пишува весникот „Њујорк Тајмс“. Медиумот јавува дека Кан бил уапсен пред заминување за Париз. Повикувајки се на полициски извори, весникот пишува дека првиот човек на меѓународната организација се товари за обид за силување на вработена во хотелот „Тајмс Сквер“. Портпаролот на ММФ во Вашингтон одби да коментира.
XS
SM
MD
LG