Достапни линкови

logo-print

Американски агенти ги испрашувале вдовиците на Бин Ладен


Американски агенти добиле дозвола од пакистанските безбедносни сили да ги испрашуваат вдовиците на Осма Бин Ладен, јави Си Ен Ен. Според оваа телевизија, трите жени биле испрашувани во присуство на пакистански разузнавачи, но оти не биле добиени многу информации. Женитеод кои две се од Саудијска Арабија а една од Јемен, биле непријателски расположени кон американските агенти.
XS
SM
MD
LG