Достапни линкови

logo-print

Топи бара брзо пребројување на гласовите од изборите во Албанија


Албанскиот премиер Бамир Топи

Албанскиот премиер Бамир Топи

Албанскиот претседател Бамир Топи изјави дека доцнењето на преборјување на гласовите од локалните избори е штетно за процесот на интеграција и духот на уставноста во искажувањето на суверенитетот на народот. Топи притоа побара што побрзо да заврши нивното пребројувањето.
Локалните избори во Албанија се одржаа на 8 мај.
XS
SM
MD
LG