Достапни линкови

logo-print

Договор за постојани гранични контроли во Данска


Националистичката Данска народна партија соопшти дека вчера потпишала спогодба со другите партии во владината коалиција за повторно воспоставување постојани гранични контроли за влез во таа земја. Во соопштението се наведува дека царинските и полициските контроли ќе бидат воведени поради порастот на криминалот предизвикан од отворените граници. Притоа се прецизира дека станува збор за источноевропски банди кои шверцуваат дрога, оружје и луѓе.
XS
SM
MD
LG