Достапни линкови

logo-print

Индиа ја обвини пакистанската војска за екстремизам


Индиа директно ја обвини пакистанската војска за инволвираност во исламски екстремизам, ставајки ги имињата на 50 армиски офицери на листата на најбарани криминалци. Содржината на списокот беше утврдена пред еден месец, но беше обелоденета денеска. На листата се наоѓаат имињата на криминалци кои пребегале во Пакистан како и на неколку терористи обвинети за напади во Индиа.
XS
SM
MD
LG