Достапни линкови

logo-print

Либијските бунтовници го окупирале аеродромот во Мисрата


Либијските бунтовници денеска го окупирале аеродромот во градот Мисрата, јавија медиумите. Во извештаите се наведува дека аеродромот кој беше под контрола на лојалистите на лидерот Мумар Гадафи синоќа бил окупиран во офанзивата на приврзаниците на опозицијата. АНти-владините демонстранти ја прославиле победата со улични паради и палење на напуштени тенкови на либијската војска.
XS
SM
MD
LG