Достапни линкови

logo-print

Ал Каеда се заканува со крвави напади


изградба на меморијален центар на местото на нападот од 11 септември во Њујорк

изградба на меморијален центар на местото на нападот од 11 септември во Њујорк

Лидерот на јеменскиот огранок на Ал Каеда ги предупреди американците дека ќе се соочат со покрвави напади по убиството на лидерот на терористичката организација Осама бин Ладен на втори мај во Пакистан. Предупредувањето е објавено на интернет страницата на Ал Каеда а е потпишано од Насел Ал Вахиши, првиот човек на организацијата на арапскиот полуостров. Американците не треба да се залажуваат дека „работата е завршена“ и дека „тоа што следува е поголемо и полошо“ се наведува во соопштението.
XS
SM
MD
LG