Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот лидер во посета на Москва


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари пристигна во тридневна посета на Русија. Утре во Москва Зардари ќе има средба со рускиот претседател Дмитриј Медведев, а предвидено е двете земји да потпишат повеќе договори за соработка во енергетскиот и земјоделскиот сектор.
XS
SM
MD
LG