Достапни линкови

logo-print

Ерменија го зголемува бројот на војници во Авганистан


Парламентот на Ерменија гласаше денеска за значително зголемување на бројот на ерменските војници во составот на НАТО силите во Авганситан. Од досегашните 45, Ерменија ќе има 130 војници во Авганистан, со мандат до крајот на 2012-та. Ерменија има свои војници и во составот на НАТО силите на Косово.
XS
SM
MD
LG