Достапни линкови

logo-print

Почнува филмскиот фестивал во Кан


Денеска во Кан почнува 64-от филмски фестивал, на кој до 22 мај ќе бидат прикажани 54 филмови, од кои 20 се натпреваруваат за Златната палма. Посебна програма на фестивалот ќе биде посветена на славните режисери Педро Алмодовар, Нани Морети, Теренс Малик и Ларс фон Трир, а на одделни програми ќе бидат прикажани филмови на режисери кои се угнетувани во своите земји.
XS
SM
MD
LG