Достапни линкови

logo-print

Тројца милитанти убиени во Пакистан


Претставници на пакистанската разузнавачка служба тврдат дека американско безпилотно летало убило тројца милитанти во близина на границата со Авганистан. Неименуваните службеници велат дека од леталото биле испукани две ракети кои удриле возило во регионот Багхар во јужен Вазиристан. Милитантите често ја користат оваа локација за извршување на прекугранични напади во Авганистан.
XS
SM
MD
LG