Достапни линкови

logo-print

Гилани ги отфрли обвинувањата за неспособност на пакистанските власти


Премиерот на Пакистан Јосуф Раза Гилани денеска ги отфрлои како „апсурдни“ обвинувањата дека убиството на Осама бин Ладен од страна на силите на САД покажува дека пакистанските сили се инкомпетентни или соработуваат со Ал Каеда. „Ги одбиваме таквите обвиненија. Шпекулациите во јавноста се наменети за создавање на безнадежност“ рече премиерот во своето обраќшање пред парламентот. Лидерот рече дека има целосна доверба во восјската и разузнавачката служба на неговата земја.
XS
SM
MD
LG