Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот парламент за убиството на Бин Ладен


Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Гилани денеска ќе му се обрати на парламентот во врска со минатонеделната акција на американските командоси во Пакистан кога бил убиен лидерот на Ал Каеда Осама бин Ладен. Вчера американскиот претседател Барак Обама изјави дека Бин Ладен имал своевидна мрежа на поддршка во Пакистан. Обама додаде дека одговорот на ова прашање треба да го даде истрагата што ќе биде спроведена од Соединетите држави и Пакистан.
XS
SM
MD
LG