Достапни линкови

logo-print

Сирискиот претседател испрати тенкови во Хомс


Сирискиот претседател Башар ал Асад испартил тенкови во третиот по големина град во земјата Хомс со што ја интензивира воената кампања за справување со седумнеделното востание против авторитарниот режим. Сириските организации за човекови права јавуваат дека во акцијата во текот на изминатата ноќ загинале неколку лица, меѓу нив и деца.
XS
SM
MD
LG