Достапни линкови

logo-print

Завршија дводневните борби во Кандахар


По борбите во Кандахар

По борбите во Кандахар

Авганистанските власти соопштија дека безбедносните сили ги убиле сите талибански милитанти кои ги нападнаа владините згради во Кандахар. Со тоа, како што се прецизира, завршиле дводневните борби во кои загинале 25 талибанци и двајца членови на авганистанските сили.
XS
SM
MD
LG