Достапни линкови

logo-print

Судири во близина на либискиот аеродром во Мисрата


Во градот Мисрата во близина на аеродромот дошло до судири меѓу бунтовниците и силите лојални на Муамер Гадафи, јавија агенциите.Портпаролот на бунтовниците ги повикал силите на НАТО да го спречат нападот на силите на Гадафи кои се сконцентрирани во близина на градот.Во меѓувреме Телевизијата Ал Џезеира јави дека дека бунтовниците ја презеле контролата врз селото Зарек што се наоѓа на 25 километри од Мисрата.
XS
SM
MD
LG