Достапни линкови

logo-print

Почна гласањето на локалните избори во Албанија


Гласачките места се отворија во Албанија утрово за локалните избори, на кои се гледа како на демократски тест за земјата, по две години политичка криза. Медиумите јавуваат дека пред опфицијалниот почеток на гласањето вчера експлодирала бомба а полицијата реагирала за да го смири насилството, Околу 5.000 домашни и странски набљудувачи го надгледуваат процесот, во кој може да се вклучат повеќе од 3 милиони гласачи.
XS
SM
MD
LG