Достапни линкови

logo-print

Нови судири во западниот дел на Либија


Нови судири меѓу бунтовниците и лојалистите на Муамар Гадафи се случуваат денеска во западниот дел на Либија. Властите во Тунис тврдат дека фрагменти од експлозивни направи се нашле на нивна територија. Mедиумите јавија дека повеќе од 30 проектили испукани од силите на Гадафи се нашле на територија на Тунис, во близина на границата со Либија. Во меѓувреме, бунтовниците ја обвинија власта за користење на хеликоптери со амблеми на Црвениот крст за бомбардирање на бунтовничките центри во градот Мисрата.
XS
SM
MD
LG