Достапни линкови

logo-print

Нов бран либијски бегалци пристигнале во Италија


Бегалци од Либија

Бегалци од Либија

Италијанските медиуми јавија дека нов бран бегалци од Либија пристигнале во текот на изминатата ноќ на островот Лампедуса. Според италијанската крајбрежна стража, биле пресретнати два брода со вкупно 842 лица и оти сите биле сместени во прифатилишта за бегалци. Вчера од островот Лампедуса кон другите делови на Италија беа префрлени околу илјада бегалци од Либија, кои пристигнале таму во претходните денови.
XS
SM
MD
LG