Достапни линкови

logo-print

Американски проектил во јужен Јемен за елиминација на лидер на Ал Каеда


Анвар Ал Авлаки

Анвар Ал Авлаки

Американското Министерство за одбрана не ги коментира извешатите дека американски проектил погодил објект во јужен Јемен, чија цел бил еден од лидерите на Ал Каеда. Според некои агенции, радикалниот исламист Анвар Ал Авлаки, лидер на Ал Каеда на Арапскиот Полуостров, го преживеал нападот, а загинале неговите двајца браќа, кои исто така биле припадници на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG