Достапни линкови

logo-print

Јеменскиот претседател не дава оставка


Јеменскиот претседател Али Абдула Салех

Јеменскиот претседател Али Абдула Салех

Јеменскиот претседател Али Абдула Салех на денешниот собир на неговите приврзаници во Сана изјави дека не ги прифаќа барањата на опозицијата за негова резигнација. Неговите забелешки доаѓаат ден откако опозицијата побара од соседните земји да го принудат Салех да го прифати планот за транзиција на власта во Јемен.
XS
SM
MD
LG