Достапни линкови

logo-print

Средба Милошоски, полковник Јорданов


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски денеска имаше работна средба со новиот шеф на Кенцеларијата на НАТО во Скопје полковник Јордан Јорданов. Притоа, како што е соопштено, било изразено задоволство од досегашната конструктивна соработка меѓу Македонија и НАТО во контекст на Акцискиот план за членство во Алијансата.
XS
SM
MD
LG