Достапни линкови

logo-print

Франција протерува либијски дипломати


Француското министерство за надворешни работи соопшти дека владата наредила 14 дипломати лојални на либискиот лидер Моамер Гадафи да ја напуштат Франција. Се прецизира дека тие тоа би требало да го сторат во наредниве 48 часа. Франција го призна либиското опозициско движење и ја поддржува воената акција на НАТО против силите лојални на Гадафи.
XS
SM
MD
LG