Достапни линкови

logo-print

Во Бразил уапсени српски криминалци


Бразилската полиција уапси 26 луѓе, повеќето од нив Срби под сомнение дека се членови на организирана група за меѓународен шверц на дрога. Истрагата траела речиси две години и во тој период биле запленети 620 килограми кокаин, соопшти полицијата. Шефот на групата, уапсен на 1 мај, бил еден од петтемина најбарани српски криминалци и ќе биде екстрадиран во Србија.
XS
SM
MD
LG