Достапни линкови

logo-print

Обама се среќава со извршителите на убиството на Осама бин Ладен


Американскиот претседател Барак Обама денеска треба да се сретне со припадниците на единицата која го изврши нападот кој резултираше со смрт на Бин Ладен.
Официјални преставници велат дека е планирано Обама приватно да им изрази благодарност на членовите на тимот „Фоки“. Тие ќе се сретнат во Форт Кембел, во Кентаки.
XS
SM
MD
LG