Достапни линкови

logo-print

Дваесетмина загинати во експлозија на бомба во Ирак


Најмалку дваесетмина загинаа во експлозија на автомобил бомба во градот Хила во Ирак. Властите потврдија дека бомбаш самоубиец ја детонирал експлозивната направа откако со автомобилот удрил во влезот на полициска станица во градот, на 100 километри јужно од Багдад. Повеќемина од загинатите се полицајци а десетици се повредени.
XS
SM
MD
LG