Достапни линкови

logo-print

Бин Ладен не бил вооружен кога беше убиен


Џеј Карни

Џеј Карни

Водачот на Ал Каида Осама Бин Ладен не бил вооружен кога во куќата во која се наоѓал во Пакистан упаднала единицата на специјалните сили на американската војска, соопшти синоќа Белата Куќа. Портпаролот Џеј Карни изјави дека Бин Ладен немал оружје, иако претходно официјални лица тврдеа дека тој пружал отпор. Портпаролот објасни дека пружањето отпор не подразбира само носење огнено оружје. Тој прецизира дека жената која се наоѓала во собата со Бин Ладен се противставила на американските војници и оти била погодена со огнено оружје, но не била убиена.
XS
SM
MD
LG