Достапни линкови

logo-print

Ѓорге Иванов му испрати писмо на Барак Обама


Претседателот Ѓорѓе Иванов испрати писмо до американскиор претседател Барак Обама, во кое се наведува дека била отстранета „заканата која сееше страв во светот, олицетворена во Осама бин Ладен“. Иванов во дописот пишува дека Соединетите Американски Држави, како и многупати во минатото, остануваат водечка инспирација и заштитник на слободољубивите народи низ светот, независно од верата, расата и етничката припадност. „ Ве уверувам дека ја имате поддршката и партнерството на Република Македонија“ се наведува во писмото.
XS
SM
MD
LG