Достапни линкови

logo-print

Во НАТО напад во Авганистан убиени стражари


Авганистанската полиција соопшти дека најмалку петмина авганистански стражари биле убиени во денешниот воздушен напад на НАТО силите во јужниот дел на земјата. Се прецизира дека убиените биле дел од заштитата на конвојот со намирници наменети за НАТО базите во провинцијата Газни. НАТО соопшти дека нападот бил насочен против бунтовниците во тој регион, но авганистанската полиција демантира дека станува збор за вооружени милитанти.
XS
SM
MD
LG