Достапни линкови

logo-print

Турскиот министер за европски прашања во посета на Македонија


Turkey --Catherine Ashton, Stefan Fule, Ahmet Davutoglu and Egemen Bagis

Turkey --Catherine Ashton, Stefan Fule, Ahmet Davutoglu and Egemen Bagis

Министерот за европски прашања и главен преговарач на Турција, Егемен Багиш денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија.
За време на посетата тој ќе се сретне со претседателот Ѓорге Иванов, вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски, претседателот на Пратеничката група за соработка со Турција Кенан Хасипи и со претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Петар Поп Арсов.
XS
SM
MD
LG