Достапни линкови

Земјотрес во Мјанмар -- над 40 лица загинаа


14 будистички храмови оштетени во земјотрес во Мјанмар

14 будистички храмови оштетени во земјотрес во Мјанмар

Силен земјотрес го погоди минатата ноќ североисточен Мјанмар, при што загинаа над 40, а речиси 50 луѓе се повредени.
Во земјотресот во планинското подрачје биле оштетени 244 куќи, 14 будистички манастири и 9 локални владини згради.
XS
SM
MD
LG