Достапни линкови

logo-print

Израелскиот премиер повика на соборување на иранскиот режим


Бенјамин Нетанјаху

Бенјамин Нетанјаху

Премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека иранската влада мора да биде сопрена како режимот на Муамар Гадафи во Либија. За време на официјалната посета на Русија, Нетанјаху изнесе забелешки за, како што ги нарече „соништата за супериорност“ на Иран, кои се „закана за глобалната безбедност“. Ако мора да го собориме Гадафи, на ист начин мора да го сопреме режимот во Техеран, изјави израелсксиот лидер во интервју за руската телевизија „Вести“.
XS
SM
MD
LG